Saç mezoterapisi

Saç dökülmesi ve saç hastalıkları tedavisinde kullanılan saç mezoterapisi dökülmeyi durdurduğu gibi ayrıca yeni saç çıkışı da sağlamaktadır. Tekrarlayan seanslar halinde uygulanmakta olup etkinliği uzun sürer. Tedaviye devam edildiği taktirde zamanla saç telleri kalınlaşır hacim artışı ile birlikte yeni saç çıkışı da gözlenir.

Androgenetik alopesi denilen saç hastalığı saç folliküllerinin erken yaşlanmasıdır. Bu rahatsızlık hem erkek de hem de bayanda çok yaygın olarak görülmektedir. Bu hastalıkta her iki cins de özellikle saçın tepe kısmında çok yoğun bir dökülme olur. Puberte döneminde dökülme başlar ve bu kişinin özgüveninin eksilmesine ve zamanla yaşam kalitesinin bozulmasına yol açar. Bu saç hastalığında tedavide erkekler için ağızdan hormon ilacı ve saç için hormon içeren solüsyon tedavisi verilebilir. Bayanda ise sadece saça uygulanan hormon solüsyonu uygundur. Fakat hem bayanda hem erkek de bu tedaviye kombine saç mezoterapisi işlemi de beraberinde yapılması gerekmektedir.

Saç mezoterapi uygulamasında protein aminoasit biyotin pantenol somon DNA ve vitamin karışımı yani antioksidan içerir. Mezoterapi intradermaterapi olarak da bilinir ve herhangi bir yan etkisi mevcut değildir.

 

 

 

Image module