Botox

Estetik ve Güzellik için doğru yerdesiniz...

Yüz kaslarının devamlı kasılması sonucu yaşımız ilerledikçe alında, göz etrafında, burun üzerinde, ağız kenarlarında, çenede ve boyunda kırışıklıklar ortaya çıkar. Doğal yaşlanma sürecinde bu dinamik çizgiler giderek derinleşip, zamanla deri elastikiyetini kaybetmesiyle daha görünür hale gelirler.

Botox geçici bir süre için yüz kaslarının gevşemesini sağlayarak bu kırışıklıkların düzelmesineve böylelikle daha doğal, genç, pürüzsüz, parlak ve yumuşak bir cilt görünümüne kavuşmanıza yardımcı olur.

1992 yılından beri kozmetik amaçlı kullanılmakta olan Botox, FDA onaylı, natural bir proteindir. Kozmetik kullanımı dışında koltuk altında, el ve ayak içlerinde ortaya çıkan aşırı terleme (hiperhidrosis) bozukluğunda da tedavi amaçlı uygulanmaktadır.

Botox tedavisi için kliniğimize gelen hastamıza ilk önce doktorumuz tarafından genel bir dermatolojik muayene yapılır. Hastamızın merak ettiği tüm sorular cevaplanır. Botox tedavisi için uygun bir hasta olup olmadığı değerlendirilir. Daha sonrasında işlem öncesinde kliniğimizde mutlaka her hastamıza ağrı ve acı duymaması için topikal anestezik krem sürülmektedir. Bu sayede hastanın konforu da düşünülmüş olur. İşlem çok kısa sürmekle birlikte işlem sonrası hastanın uygulaması gereken talimatlar her hasta için ayrı ayrı anlatılır.

Botox prosedürü mutlaka dermatolog ya da plastik cerrah tarafından yapılması gerekir. Ancak ozaman hasta için güvenli bir tedavi olabilir. Botoksa bağlı yan etkiler çok nadir görülmekle birlikte genellikle hafif düzeyde ve geçicidir. İşlem sonrası bazı hastalarımızda geçici hafif bir kızarıklık veya şişme görülebilmekte olup eğer hastamız arzu ederse geçici bir
makyaj ile bunlar kapatılır.

Botox genellikle işlem sonrası 3 günde etki göstermeye başlar fakat bu etki başlangıcı hastadan hastaya değişir. Maksimum etkisinin ortaya çıkması için 2 hafta beklenilmesi gerekir. Etkinliği 4-6 ay arası hastaya bağlı olarak değişir. Eğer hastamızın yüzünde çok derin çizgiler var ise gözle görülür bir etki olması için ardışık tekrarlayan botox tedavisi yapılması daha uygundur.

Botox yaptığımız hastalarımızın sonrasında da mimik hareketleri devam ettiği için hastamızın yüzünde oldukça doğal bir görüntü ortaya çıkar. Sadece botox sonrası, yüzünüzdeki çizgiler ve kırışıklıkların tamamına yakını kaybolmuş olur.

Kliniğimizden randevu almak için lütfen bizi arayın
0242 5032324
0553 0788617